O nás

Jmenuji se Simona Punčochářová a věnuji se sportovnímu rozvoji dětí. Dříve jsem organizovala aktivity pod hlavičkou Bač line sport, který plynule přešel pod novější název SPORTOVKY. 

Základnou pro tréninky a sportovní akce jsou krásná a vybavená sportoviště a tělocvičny na ZŠ Svážná v Brně. Kromě pravidelných tréninků počas školního roku připravujeme s dalšími trenéry také atletické závody i letní příměstské a pobytové tábory.

SPORTOVKY jsou dřívější Bač line sport. Nechtěla jsem dále držet občanské sdružení, ve kterém jsem nespatřovala žádné výhody. Proto jsem v roce 2021 nechala navrhnout nové logo, kde první dvě písmena jsou mými iniciály a dále SPORTOVKY provozuji jako fyzický osoba.

Tréninky původního Bač line sport a nyní SPORTOVEK mají na ZŠ Svážná více jak 20letou tradici.

Jedná se o tréninky a tábory se širokou škálou sportovního vyžití. Snažíme se dětem nabídnout od základů atletiky, jako je běh, skok, hod, přes průpravná gymnastická cvičení, až po základy různých herních míčových systémů. Vše děláme hravou a zábavnou formou tak, aby to děti bavilo a přinášelo jim to radost z pohybu.


Sportovní zázemí na ZŠ Svážná v Brně

Školní sportoviště je využíváno pro naše tréninkové potřeby. Občas vyrazíme také do blízkého okolí na K 2 - Plachty, les nad ZŠ Kamínky, aj.
Vybavenost sportoviště:

V areálu školy jsou dvě hřiště s umělým povrchem o rozměrech celkové ploše 48 x 28 m a 44 x 24 m). Jeden povrch je umělý trávník, druhý pak lisovaný granulát.

Připravená hřiště:

  • 2 x hřiště pro futsal, házenou,

  • 4 x volejbalový kurt, nohejbal,

  • 3 x basketbalové hřiště, 6 x streetball,

  • 1 x tenisový kurt.

  • Dále je tu atletická dráha – ovál o dvou drahách a délce 175 m, v rovince pak dráhy čtyři v délce 75 m, vše v umělém povrchu.
  • Dálkařský sektor – rozběžiště s umělým povrchem a délce 40 m s doskočištěm 3 x 7,5 x 0,4 m osazené prknem 1 m.
  • Koulařský kruh – betonový s poloměrem 2,19 m a travnatým dopadištěm a zarážecím břevnem.
  • Stoly na stolní tenis – 2 x venkovní betonový stůl.

Obě hřiště jsou osvětlena umělým osvětlením i pro večerní aktivity.
Šatny a sociální zařízení – k venkovnímu sportovišti je zpřístupněna jedna šatna a jedno WC v budově školy.
V zimních měsících se sportoviště využívá v příhodném klimatu pro bruslení na přírodním ledě.